Публікації

Показано дописи з квітень, 2021

Технічна документація на ліфти: правда за управителем чи ліфтовиками?

Нерідко управителі багатоквартирних будинків, надаючи послуги з обслуговування ліфтів, укладають договори із ремонтними та будівельно-монтажними організаціями (далі йтиметься про «ліфтовиків»), одними із пунктів яких, як правило, є положення про передачу управителем на зберігання ліфтовикам паспортів та іншої технічної документації. Вищезазначене явище пов’язано з тим, що «пересічний» управитель не має відповідної матеріально-технічної бази, кваліфікованого персоналу, необхідних дозволів та погоджень від органів державного промислово-гірничого нагляду, вільних у запасах комплектуючих деталей та вузлових частин для обслуговування ліфтових устаткувань, механізмів, агрегатів тощо.

Труднощі в одержанні актів про відсутність газифікації та теплопостачання

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 09.10.2003 року за № 1263-р на Держенергонагляд було покладено повноваження щодо видачі актів, які підтверджують факт відсутності газифікації та теплопостачання у багатоквартирному будинку.

Витрати на заповнення теплового носія чи обрахунок боргу?

Незважаючи на те, що Правилами технічної експлуатації теплових установок і мереж, які затверджені Наказом Міністерства палива та енергетики України № 71 від 14.02.2007 непередбачені складові витрат на заповнення теплового носія у теплових мереж, деякі теплокомуненерго або ТЕЦ не втрачають надію на стягнення заборгованості з непобутових споживачів.

Моніторинг Держенергонагляду або повноваження із делегування

Міністерством енергетики України час від часу видаються накази «Про підготовку обладнання електростанцій і теплових мереж до надійної роботи енергетики в осінньо-зимовий період». Переважно одним із пунктів такого наказу затверджується перелік обладнання теплоелектростанцій, а також перелік устаткувань та електроустановок (енергоблоків), які потрібно ремонтувати, не допускаючи при цьому порушення визначених заздалегідь графіків та уникаючи зниження навантаження у енергетичній системі України у зимову пору року.

Балансування обсягів природного газу чи врегулювання небалансів?

Для отримання оптимального (безпекового) співвідношення обсягів природного газу у магістральних газових мережах оператор газотранспортної системи (далі – ГТС) надає суб’єктам ринку природного газу послуги балансування. У розумінні Кодексу газотранспортної системи, який затверджений Національною комісією, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики та житлово-комунальних послуг від 30.09.2015 року за № 2493 (НКРЄ КП) під «балансуванням» названо діяльність, яка покликана врівноважити попит та пропозицію природного газу у магістральному трубопроводі при транспортуванні газу

Проблемні питання абонентського обліку лічильника на водопостачання

Правила користування систем централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, які затверджені Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства № 190 від 27.06.2008 вказують на те, що вузли обліку з водопостачання та водовідведення можуть розміщуватися на: межі балансової належності споживача та надавача (виробника) послуги; за згодою виробника, у тих приміщеннях, які знаходяться за стіною будівлі, у місці входу водопровідного вводу.

Самовільне включення системи опалення чи вигадка для боргу?

Почастішали випадки, коли місцеві теплокомуненерго чи теплоенерго звертаються до господарських судів про стягнення у сотні тисячь гривень заборгованості зі споживачів (юридичних осіб) за спожиту теплову енергію в з причин нібито самовільного включення ними системи опалення без погодження з вищевказаними теплокомуненерго чи теплоенерго. Нарахована заборгованість виконавцем послуги подається «під соусом» відсутності виданого зі сторони енергопостачальної організації наряду на підключення теплової установки, що суперечить Правилам технічної експлуатації теплових установок і мереж, затверджених Наказом Міністерства палива та енергетики України від 14.02.2007 № 71.

Відключення чи від’єднання електроустановки?

Документом, у якому зазначається рівень електричної потужності (дозволеної потужності), а також тип лічильника та схема живлення є паспорт точки розподілу. Призначення паспорта точки розподілу полягає у «юридичній можливості» непобутового споживача одержати бажаний обсяг електричної енергії за відповідними стандартами та категоріями надійності електрозабезпечення.

Як перехитрити тариф на передачу та постачання електроенергії?

Трапляються ситуації, коли певні обленерго або інші оператори системи розподілу електричної енергії прагнуть знайти спосіб, який дозволить останнім збільшити тариф на передачу та постачання електричної енергії без юридично видимих ознак порушення чинного законодавства. І станом на сьогодні такий спосіб знайдено.